Τεσσάρα ο ΠΑΟ – Νίκη για Ατρόμητο – Ισόπαλοι Αστέρας με Ξάνθη

23 10 2011

Με χαρακτηριστική άνεση ο Παναθηναϊκός συνέτριψε 4-0 τον Εργοτέλη στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 7ης ημέρας του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, με μόνο συγκάτοικο προς το παρόν τον Ατρόμητο.

Δύο γκολ για το «τριφύλλι» πέτυχε ο Λέτο, στο 25΄ και στο 57΄ με πέναλτι, και από ένα οι Μπουμσόνγκ (7΄), Κατσουράνης (32΄).

Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη

Ούτε σήμερα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης ο Αστέρας Τρίπολης στο φετινό πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Οι Αρκάδες παραχώρησαν ισοπαλία 1-1 στην Ξάνθη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, και παραμένουν στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης με τρεις βαθμούς, ενώ οι «ακρίτες» έφτασαν τους πέντε, έχοντας όμως βγάλει σαφώς δυσκολότερο πρόγραμμα.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο πρώτο λεπτό, με αυτογκόλ του Αργυρόπουλου, για να ισοφαρίσει στο 28΄ ο Ράγιος.

Νίκη για τον Ατρόμητο στο Περιστέρι

Ο Ατρόμητος συνεχίζει την καλή του πορεία, αφού νίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 1-0 στο Περιστέρι στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη παρέμεινε αήττητη με τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στις πρώτες επτά αναμετρήσεις. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 31ο λεπτό ο Γιαννούλης.